Засновники промислової системотехніки

Костелянський В.М. Фото. Розмір 13 кб
Костелянський Володимир Михайлович. (1929-1996)   ›››  
 
Сомкін В.М.  Фото. Розмір 14 кб
Сомкін Володимир Михайлович   ›››  
 
Сопочкін Л.О. Фото. Розмір  12 кб
Сопочкін Леонід Олексійович   ›››  

"...Костелянський Володимир Михайлович випускник Московського державного університету. Людина унікальних аналітичних здібностей. Ентузіаст розвитку вітчизняної науки та техніки. Головний схемотехнік "Імпульсу" на всіх етапах його розвитку.Автор системотехнічних концепцій та проектів, ключових технічних та програмних засобів. Мав енциклопедичні знання у галузі комп'ютерних технологій і сучасних методів функціональної організації модульних систем керування процесами.
В.М.Костелянський був одним із авторів системного проекту АСОТ і АСОТ-М, а також членом робочої групи Ради головних конструкторів СМ ЕОМ по розробці всіх черг системного проекту СМ ЕОМ, завідуючим відділом системотехніки у НДІКОМ. З ентузіазмом брався за розробку найскладніших системотехнічних проблем і завжди справлявся з поставленим завданням. Останніми роботами Костелянського були розробки системотехнічних концепцій побудови високонадійних, глибоко резервованих керуючих комплексів для особливо відповідальних об'єктів (АЕС і т.ін.). Розроблена ним ідеологія ненаголошеного резервування і поточного відновлення ресурсу працездатності складних глибоко-резервованих систем і зараз лежить в основі створюваних у НВО "Імпульс" програмно-технічних комплексів. Є автором практично всіх системних фірмових стандартів.
Нагороджений Орденом Трудового Червоного прапора..."


"...Сомкін Володимир Михайлович народився у 1933 р. Випускник Ленінградського політехнічного інституту. Багато років виконує обов'язки заступника директора НДІКОМ з технологічних проблем. Беззмінний керівник і один з авторів декількох поколінь конструкторсько-технологічних рішень, на базі яких створювалися у Мінприладі комплекси АСОТ, АСОТ-М, СМ ЕОМ, серія ПС.
Конструкторсько-технологічні рішення, розроблені під його керівництвом, були прийняті в якості стандартів у Мінприладі при створенні і виробництві засобів обчислювальної техніки на підприємствах галузі. Керував у НДІКОМ групою підрозділів, що створюють конструкторсько-технологічну і елементну базу, а також базові модулі для комплексування програмно-технічних комплексів (ЗП, джерела живлення і т.ін.). Був керівником робочої групи Ради головних конструкторів СМ ЕОМ по конструкторсько-технологічних рішеннях. Здійснював керування виробничо-технологічною діяльністю НДІКОМ, був ініціатором створення систем автоматизації проектування електронних елементів і вузлів керуючих обчислювальних машин, а також системи стандартів конструкторсько-технологічних рішень, що забезпечують високу якість. На протязі багатьох років здійснював зв'язок "Імпульсу" з іншими підприємствами галузі і державними органами технічного нагляду.
Успішна діяльність В.М.Сомкіна у цій галузі забезпечила фірмі і підприємствам виготовлювачам єдність стандартів і конструкторсько-технологічних рішень.
Має урядові нагороди: лауреат премії РМ УРСР, медалі..."


"...Сопочкин Леонід Олексійович народився у 1926 р. Випускник Ленінградського політехнічного інституту. Учасник Великої вітчизняної війни. Беззмінний керівник робіт по створенню засобів зв'язку з об'єктом усіх поколінь інформаційно-керуючих обчислювальних комплексів, розроблених у "Імпульсі". Ще у шістдесяті роки ХХ століття при розробці системи "Автодиспетчер" та інформаційно-керуючих машин МППІ-І та УМ-І ним була сформульована ідеологія побудови модульної функціонально повної підсистеми засобів зв'язку з об'єктом, орієнтованої на весь діапазон сигналів державної системи приладів ДСП. Ця ідеологія потім стала основою для побудови засобів зв'язку з об'єктом усіх поколінь системотехніки, розроблених у НВО "Імпульс". Керував робочою групою Ради головних конструкторів СМ ЕОМ. Під його керівництвом у 70-тих роках ХХ століття була розроблена серія терміналів зв'язку з об'єктом (промислових контролерів у сучасній термінології) ТЗО, ССО-І освоєних Черновицьким заводом ЕОМ і впроваджених у багатомашинну інформаційно-керуючу систему автономного енергоблоку на Ігналинській АЕС. Наступна серія терміналів зв'язку з об'єктом ТЗО була випущена багатотисячним тиражем і широко використовувалася.Виховав багато талановитих фахівців.
У дев'яностих роках ХХ століття керував створенням засобів зв'язку з об'єктом для мікропроцесорної системи контролю і керування для комплексів ПС1001.
Нагороджений орденом Жовтневої Революції та медалями..."
Могутня купка,В.В.Рєзанов,А.О.Новохатній Могутня купка,М.І.Обувалін,В.Г.Винокуров,І.І.Ітенберг